in

Ps3 Sarı Işık Hataları Tamiri

PS3 SARI IŞIK HATASI NEDENLERİ


PS3 Sarı ışık hatası soğutmadan sisteminden kaynaklı olarak ps3 işlemcisinin ayaklarının eriyerek birbirine temas etmesi veya çatlaması sonucu meydana gelir. Ps3 sarı ışık hatası almasının sebeplerinden bazıları da uzun yılların geçmesidir. Özellikle son dönemlerde ps3 sarı ışık hatasının en çok görüldüğü cihazlar FAT kalın kasa ps3 modelleridir. Bu cihazlar üretileli 7,8 yıl kadar bir zaman geçmiş olmasına rağmen hayla yüksek performansta çalıştırılması, özellikle son çıkan gta 5 call of duty the last of us gibi çok yüksek grafik işlemcisini kullanan oyunların oynatılması ps3 sarı ışık hatasının almasındaki en büyük etken, diğer bir sebebi ise iç temizliklerinin yapılmamış olması en önemlisi ps3 grafik işlemcisi üzerine sürülen macunun zaman içinde kuruyarak bitmesidir. Normal şartlar altından bir ev kullanıcısı ortalama macunun kalitesine göre 8 ayda bir işlemci macununu yenilemeli, ticari amaçla ps3 kullanan ps3 kafeler veya ps3'lerini otomat sistemle kullananların 4,5 ayda bir bu bakımı yapmaları lazım. Saydığım bu işlemler yapılmadığı takdirde cihazınız Slim model bile olsa sarı ışık yani grafik işlemci arızası vermektedir.

 

PS3 SARI IŞIK GRAFİK HATASI VERMEMESİ İÇİN NE YAPILMALI?

Ps3 ‘ünüz kullandığınız ortam çok sıcak olmamalı, kullanırken fan çok bağırmaya başladıysa tekleme yapıyor ise yeni fan taktırmalısınız.  Ps3 ünüz 24 saat açık tutmayınız kullanmadığını zaman kapalı moda alınız.(özellikle ps3 kafe sahipleri). Ps3 soğutma sistemini destekleyen cam havuzlar veya fan alabilirsiniz. Ps3 grafik işlemcisinin macununu ortalama 6 ayda bir yenilemelisiniz. Unutmayın ortalama 7,8 yıl sonra cihazınız ömrünü tamamlayacaktır.

PS3 SARI IŞIK AĞRIZASI VERDİYSE NE YAPILMALI?

Ps3 SARI ışık arızası verdiğinde artık iş işten geçmiş yukarıda yazan adımları yapmak için çok geç kalmışsınız demektir. İş bu noktaya geldiğinde güvenilir bir ps3 teknik servisine ps3 ünüz teslim etmelisiniz. Çünkü işi bilmeyen biri cihazın içini açıp kurcalarsa bir daha makinanız hiç açılmayabilir. Özellikle piyasada bga makinelerine sahip bilgisayarcıların yaptığı en büyük hata ps3 işlemcisine ısıtma işlemi uygulaması doğru arıza tespiti yapamaması ve normalde olan arızayı tamir etmek yerine ps3 ana kart üzerinden çeşitli müdahalelerde bulunulması bilgisayar işlemcisi tamiri mantığından konuya yaklaşmasından dolayı cihazınızı daha ‘da kötü duruma sokabiliyorlar. Ps3 sarı ışık arızalarını kendi teknik servislerimiz tarafından tamirini yapmaktayız. Ancak ilk defa kırmızı ışık arızasına düşmüş makinaların kurtarılma şansı 80% dir. Yüksek teknolojili asansörlü Çin’den ps3 özel yazılım yazdırarak aldığımız cihazlarla ps3 sarı ışık tamirinizi yapıyoruz. Üstelik Makinanızı kurtarmakla kalmıyor sizlere daha sonra nasıl kullanmanız gerektiğini anlatıyoruz ve yapılan ps3 kırmızı ışık tamirine Garanti veriyoruz. Bizlere ulaşmak için aşağıdaki numaraları kullanabilirsiniz.

 

AKOMPS PS3|PS4 TEKNİK SERVİSİ

 

ADRES: Süleymaniye mahallesi Fetva yokuşu Güneş han No:3 Kat:2 Eminönü/Fatih/İstanbul

İstanbul Ticaret Üniversitesi karşısında 500 metre kadar ileride sağda Kubbe-i ask cafe'nin alt katı 

 

Cep:0545 735 28 97
 
 
 
Ps3 İşlemcisini görmektesiniz bu işlemci üzerindeki 1400 küsür ayak tek tek tarafımızca sökülerek yeniden yapılıyor.

AKOMPS.COM (16) AKOMPS.COM (17)

Anakart üzerindeki ayaklarda aynı şekilde temizlenerek değişimi yapılmaktadır

AKOMPS.COM (18) AKOMPS.COM (19)

Akomps Ps3 Ps4 Teknik Servisi Olarak Kırmızı Işık ve Sarı Işık Ps3 Ariza Tamirinde İşelmci Ayaklarını Yeniden Yaparak Müdahale etmemiz Başkaları tafarafından kurcalanmamış bir ps3 ana kartından Yüksek orandan Olumlu sonuç almamızı sağlıyor.

AKOMPS.COM (20)
AKOMPS.COM (10)
 

 

 

Ps3 kırmızı ışık sarı ışık arızası işlemci ayaklarının değişimi izleyin.

Ps4 Mavi Işık Tamiri Hatası Ps4 Reballing BGA işlemci Tamiri 'Akomps'

 

 

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4.66 Spoofer TÜM CFW’LERLE UYUMLUDUR

Ps3 pes 2015 Spor Toto Süper Lig Yaması Çalışmaları An ve An